Akdeniz Mimar Sinan Ödülü

2018 Akdeniz Mimar Sinan Ödülü

Seçici kurul Mimar Kategorisinde 3 eşdeğer ödül verilemesine karar vermiştir. Mimar Nunzio Gabriele SCIVERES (İtalya), Lillo GIGLIA (İtalya), Roger SUCH (İspanya) 2018 Akdeniz Mimar Sinan Ödülüne ödüle layık bulunmuştur.

Seçici kurul Öğrenci Kategorisinde ise 4 öğrencinin eşdeğer ödül almasına, 6 öğrencinin de eşdeğer mansiyon ile ödüllendirilmesine karar vermiştir. Eşdeğer ödül sahibi öğrenciler Cindy MOUKARZEL, Margarita ZAKYNTHINOU-XANTHI & Elena MYLONA & Zoi TZOUNIDOU, Emanuele MORO, Catherine El SKAFF, eşdeğer mansiyon sahibi öğrenciler Hanna AL-DINEH, Mariam BARSOUM, Jude ABUELGNAHAM, Maria ANGELETOU & Christina MARGONI, Pınar KILIÇ, Abdallah Ehsan AL-ALLAF olarak belirlenmiştir. 

Ödül töreni, 1 Ekim 2018’de MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenmiş ve aynı gün ödül töreni ile birlikte ödül alan öğrencilerin projelerini içeren serginin açılışı yapılmıştır. 2 Ekim 2018’de ise ödül alan mimarların konferansları MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleşmiştir.

2018
Akdeniz Mimar Sinan Ödülü Sahipleri

  • Eşdeğer Ödül Sahibi Mimarlar

Nunzio Gabriele SCIVERES (İtalya)
Lillo GIGLIA (İtalya)
Roger SUCH (İspanya)

Cindy MOUKARZEL
Margarita ZAKYNTHINOU-XANTHI & Elena MYLONA & Zoi TZOUNIDOU
Emanuele MORO
Catherine El SKAFF

Hanna AL-DINEH
Mariam BARSOUM
Jude ABUELGNAHAM
Maria ANGELETOU & Christina MARGONI
Pınar KILIÇ
Abdallah Ehsan AL-ALLAF

KAPAT